Tipy na výlety v okolí

Chaty se nachází na úpatí Černostudničního hřbetu, který je nazýván perlou mezi Českým rájem a Jizerskými horami. U chat lze využít následujících možností výletů:

Turistika a cykloturistika:

Rozhledna Černá Studnice: Na rozhlednu se můžete dostat po zelené turistické trase (1,2 km) nebo na kole (1,4 km) po silnici cyklotrasou Hřebenovka. Cesta po silnici je vhodná i pro kočárky. Z žulové rozhledny jsou kouzelné výhledy na celý Ještědsko – kozákovský hřbet, Český ráj s Troskami, Jizerské hory a Krkonoše, Bezděz, aj.

Černostudniční hřbet: Krásná turistická procházka nejdříve po zelené turistické trase na Rozhlednu Černá Studnice (1,2 km), dále po červené turistické trase přes rozcestí Berany, Vrchůra až na Muchov (6 km), kde najdeme skalní vyhlídku.

V létě si můžete v lese nasbírat houby a borůvky. Krásné lesy v okolí, množství studánek.

Koupání: Vlastní venkovní bazén (1,7 m), krytý plavecký bazén Jablonec n/N, zábavní centrum Babylon s vodním světem a lunaparkem pro děti (Liberec), krytý plavecký bazén Liberec, krásné koupání v jablonecké přehradě (v létě možnost občerstvení).

Další možnosti koupání: přehrada Josefův Důl, přehrada Harcov, přehrada Bedčichov, vodní nádrž Fojtka, koupaliště Lučany nad Nisou, lom Jílové u Držkova, koupaliště Tanvald, Malá Skála – Žlutá plovárna, koupaliště Zlatá Olešnice, koupaliště Hodkovice, koupaliště Obří sud – Javorník, Vesecký rybník – Tajch, koupaliště Bumbálka Jesenný

Sáňkařská dráha: Od rozhledny Černá Studnice vede nově otevřená přírodní sáňkařská dráha v délce 4 km až k vleku Filip ve Smržovce. Saně si můžete zapůjčit na rozhledně.

Běžky: Běžkařská dráha kopíruje letní turistickou trasu přes Rozhlednu Černá Studnice až na rozcestí Berany. Dále pokračuje až k Tanvaldu v celkové délce cca 10 km. V opačném směru vede až k Jablonci n/N.

Lyže: Lyžařský vlek Nová Ves nad Nisou (1 km od chaty, délka 600 m), sjezdovka Filip – Smržovka (4 km od chaty, délka 500 m, půjčovna lyží a servis, občerstvení), Zásada Ski Centrum (6 km od chaty, délka 600 m, půjčovna lyží a servis), Ski areál Tanvaldský špičák (10 km od chaty, délka 8200 m, 4 – sedačková lanová dráha, půjčovna lyží a servis, největší ski areál v okolí, aj.

Zábava: Babylon Liberec, IQ Landia Liberec, Muzeum skla a bižuterie Jablonec, Kozí farma Pěnčín (možnost prohlídky farmy a sýrárny), vyhlídkový vláček z Pěnčína na Rozhlednu Černá Studnice (od května do září, 110 min), Výletní areál Pěnčín

Rozhledny v okolí: Po celých Jizerských horách jsou četné rozhledny, které začaly vznikat na začátku 20. století. Můžete se na ně vydat pěšky, v zimě na běžkách, k mnohým z rozhleden však vedou také cyklostezky, v místě pak bývá možnost občerstvení.

Rozhledny: Černá Studnice, Bramberk, Štěpánka, Královka, Slovanka, Kopanina, Tanvaldský Špičák, Maják u Čápa